علت خاموش شدن گوشی پوکو M3 چیست؟

خاموش شدن گوشی پوکو m3 مشکل شایع در بین این مدل گوشی است و چندسالی است که کاربران بصورت ناگهانی و بدون هیچ نشانه ای متوجه خاموشی این گوشی بعد از مدتی استفاده می شوند. این مقاله که توسط کارشناسان نمایندگی تعمیرات شیائومی نگارش شده است قصد داریم علت خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو ام۳ و راه حل های آن را بررسی کنیم پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

متاسفانه اغلب تعمیرکاران ریشه درست  عیب خاموش شدن پوکو m3 را نمیدانند و وقت زیادی را صرف عیب یابی کرده و بسیار مشاهده شده که به برد آسیب غیر قابل جبران میزنند. پس در ابتدا باید بررسی کنید که آیا مشکل سخت افزاری است یا خیر؟

اگر مشکلی در سخت افزار گوشی نبود به راحتی و طی مراحلی ساده میتوانید مشکل خاموشی پوکو m3 را حل کنید.

خاموش شدن پوکو m3

 

علت های خاموش شدن پوکو M3

خاموشی گوشی شیائومی پوکو M3 می تواند چندین علت مختلف داشته باشد از جمله:

 • خراب شدن باتری پوکو m3
 • مشکلات نرم افزاری و ویروسی شدن گوشی
 • اجرای برنامه ها و بازی های سنگین
 • خراب شدن دکمه پاور و اثرانگشت گوشی
 • سوختن آیسی شارژ و تغذیه گوشی
 • وارد شدن ضربه به گوشی
 • به شارژ زدن گوشی از شب تا صبح
 • خاموش شدن بعد از آپدیت و بروز رسانی

علت اول :خاموش شدن پوکو m3 به علت خراب شدن باتری

اگر گوشی پوکو m3 شما قبل از خاموش شدن دچار علائم خرابی باتری مثل شارژ خالی کردن ناگهانی یا دیر شارژ شدن و یا باد کردن باتری و تورم درب پشت گوشی بوده است و بعد از بروز این علائم گوشی خاموش شده است باید به خراب بودن باتری شک کنید.

در صورت خراب شدن باتری پوکو m3 هزینه تقریبی باتری به همراه تعویض در سال ۱۴۰۲ در حدود ۳۹۰ هزار تومان است که می توانید برای تعویض فوری به مراکز معتبر و نمایندگی شیائومی مراجعه کنید.

علت دوم:خاموش شدن گوشی پوکو m3 به علت مشکلات نرم افزاری

اگر اخیرا برنامه از منابع نامعتبر دانلود و نصب کردید باید به این موضوع شک کنید که ممکن است گوشی پوکو m3 شما به علت نصب این برنامه خاموش شده باشد. برنامه هایی همچون برنامه های افزایش فالور اینستاگرام و نسخه های غیراصلی تلگرام و واتس اپ ممکن است توسط شرکت های ثالث دستکاری شده باشند و بعد از نصب و مدتی استفاده باعث اختلال در سیستم نرم افزاری گوشی شما شوند.توصیه می کنیم حتما برنامه های مورد نیاز خود را از منابع معتبر همچون google play دانلود کنید.

علت سوم:خاموش شدن شیائومی پوکو m3 به علت اجرای برنامه های سنگین

برنامه ها و بازی های سنگین مثل بازی های پرحجم مثل بازی کالاف باعث فشار زیادی به پردازنده و cpu گوشی می شود. تعداد زیادی از کاربران هنگام مراجعه به نمایندگی تعمیرات شیائومی از خاموش شدن گوشی پوکو m3 حین انجام بازی شکایت داشته اند. اما باید بدانید که اجرای مداوم بازی های سنگین برای این پردازنده هنگام طراحی در نظر نگرفته نشده است.

علت چهارم:خاموش شدن به علت خراب شدن دکمه های پاور و اثر انگشت

اگر نگاهی به کنار گوشی پوکو m3 خود بیندازید متوجه می شوید که اثر انگشت روی شاسی گوشی قرار دارد. این دکمه به علت خاصیت حسگر بودن دارای حساسیت بالایی است و چناچه خراش یا پریدگی بر اثر ضربه یا اشیای تیز به آن وارد شود دچال اتصال شده و باعث خاموش شدن یا ریست شدن متوالی گوشی می شود. این موضوع در مورد خاموش شدن گوشی پوکو x3 هم مشترک است و موارد زیادی با تعویض اثرانگشت و دکمه پاور مشکل خاموشی حل شده است.

علت پنجم :سوختن آیسی شارژ و تغذیه گوشی پوکو m3

آیسی شارژ و تغذیه همانطور که از اسم ان مشخص است وظیفه شارژ شدن گوشی و رساندن ولتاژ و کنترل جریان در مدار گوشی را بر عهده دارند و از آنجایی که این دو آیسی با ولتاژهای ورودی گوشی سروکار دارند دچار آسیب پذیری بیشتری هستند. معمولا استفاده از شارژهای فیک ،کابل دچار زدگی ،شارژر فندکی خودرو باعث سوختن آیسی های مورد نظر شده و در نهایت موجب خاموش شدن گوشی پوکو ام۳ می شود‌.

علت ششم:وارد شدن ضربه به گوشی

از علت دیگر علت های خاموش شدن گوشی شیائومی m3 می توان به وارد شدن ضربه به گوشی اشاره کرد در اثر موقع ضربه باعث جدا شدن اتصالات گوشی مثل فلت ال سی دی یا فلت باتری می شود و این موضوع باعث خاموشی گوشی و ایجاد تصویر سیاه می شود.

اگر به گوشی شما ضربه وارد شده است ابتدا باید خودتان به دنبال نشانه های خرابی باشید در اولین گام به ال سی دی گوشی توجه کنید در صورتی که ترک روی آن مشاهده می کنید باید به خرابی ال سی دی پی ببرید.در صورتی که هیچ نشانه ای از ترک روی آن مشاهده نمی کنید و به گوشی از طرف پشت ضربه وارد شده باشد در این حالت به علت اینکه در قسمت پشت گوشی اتصالات وجود دارد ممکن است اتصالات آن جدا شده باشد که با هزینه بسیار کم قابل تعمیر است.

علت هفتم: به شارژ زدن گوشی از شب تا صبح

گاهی اوقات کاربران با تماس با کارشناسان نمایندگی شیائومی بیان کردند که شب هنگام خواب گوشی را به شارژ زدند و هنگام صبح متوجه شدن گوشی خاموش شده است و با فشار دادن دکمه پاور هیچ علائمی ندارد. باید بدانید که شارژ شب تا صبح به باتری گوشی و سایر قطعات برد فشار زیادی وارد می کند چرا که سیکل شارژ شدن گوشی تا صبح به صورت مداوم تکرار می شود.

فرض کنید گوشی خود را  در ساعت ۱۰ شب به شارژ زدید و گوشی پوکو m3  شما به صورت متوسط حدود ۳ساعت نیاز به شارژ شدن کامل دارد گوشی شما در ساعت ۱ بامداد شارژ کامل و ۱۰۰درصد می شود و شارژ گوشی بصورت خودکار قطع می شود اما به محض اینکه باتری شما ۹۹ درصد شود مجدد سیکل شارژ شروع می شود و این فرآیند تا صبح چندین بار تکرار می شود و باعث فشار به سخت افزار گوشی می شود.

علت هشتم:خاموش شدن پوکو ام۳ به علت بروز رسانی و آپدیت گوشی

تعداد زیادی از کاربران این گوشی گزارش داده‌اند که تا قبل از بروز رسانی پوکو M3 به خوبی کار می کرده و در زمان بروز رسانی تا 70الی 80 درصد پیش رفته و پس از آن به صورت ناگهانی خاموش شده و بدون توجه به هر گونه تلاشی، دیگر روشن نشده است.

خوشبختانه حل مشکل خاموشی گوشی هم از لحاظ نرم افزاری و هم  از لحاظ سخت افزاری مشکلی سطحی و ساده است و این راه حل ها توسط شرکت کمپانی شیائومی عرضه شده است . پس اگر هیچ نشانه قابل مشاهده ای از آسیب سخت افزاری نبود به احتمال زیاد علت خاموشی صفحه پوکو m3 مشکلی در سیستم عامل است و به هیچ عنوان نگران خاموش شدن گوشی پوکو m3 خود نباشید و با خیال راحت طبق روش هایی که گفتیم جلو بروید.

حل مشکل خاموشی پوکو M3 روش اول

به نقل از اکثر تعمیرکاران، کاربران برای حل کردن مشکل خاموشی گوشی شیائومی پوکو M3 ابتدا آن را به حالت FASTBOOT برده و از آنجا اقدام به بوت کردن مجدد گوشی کرده اند. برای انجام این کار می بایست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.
برای حالت fastboot ابتدا دکمه پاور گوشی را همراه با دکمه کاهش صدا فشار دهید و مدت چهار الی پنج ثانیه نگه داشته تا پنجره ای باز شود که به این حالت گوشی فست بوت می گویند.
حال در این مرحله گوشی موبایل خود را از حالت فست بوت خارج کنید. باید بار دیگر دکمه ولوم پایین و دکمه پاور را فشار دهید و برای چند ثانیه نگه دارید به محض خاموش شدن دستگاه دکمه ها را رها می کنیم .مشاهده می کنید که دستگاه از حالت فست بوت خارج شده و مجدد روشن می شود.
این اولین مرحله برای حل مشکل روشن نشدن گوشی پوکو M3 بود که برای شما شرح دادیم. بعضی از کاربران با این روش مشکل گوشی خود را حل کردند اما مورد هایی هم بوده که با این روش گوشی روشن نشده است. اگر همچنان گوشی شما خاموش می باشد ما روش های دیگری را به شما معرفی می کنیم، بهتر است که آنها را امتحان کنید.

حل مشکل خاموشی پوکو M3 روش دوم

طبق گفته شرکت شیائومی یکی دیگر از روش های حل مشکل خاموشی پوکو M3 این است که دکمه پاور گوشی را به مدت 10ثانیه نگه داشته تا گزینه خاموش شدن دستگاه نمایش داده شودو سپس گوشی خود را مجدد راه اندازی کنید.

اگر با توضیحات گفته شده در بالا باز هم مشکل خاموشی پوکو m3 حل نشد به سراغ روش بعدی بروید.

خاموشی گوشی POCO M3_خاموشی پوکو ام 3_علت خاموشی پوکو M3

حل مشکل خاموشی پوکو M3 روش سوم

اگر پس از طی مراحل بالا باز هم گوشی شما روشن نشد بهتر است که روش زیر را امتحان کنید.

گوشی خود را به شارژر متصل کرده و در حین شارژ شدن آن را راه اندازی مجدد کنید.برای این کار هنگامی که گوشی را به شارژر متصل کردید صرف نظر از اینکه علامت شارژ نشان داده میشود یا خیر پس از گذشت حداقل 5 دقیقه دکمه پاور گوشی را حدودا 10 ثانیه نگه دارید.

اگر لوگو نشان داده شد با خیال راحت گوشی را راه اندازی کنید.

حل مشکل خاموشی پوکو M3 روش چهارم

این روش که نسبت به دو روش قبل بسیار پیچیده تر است و نیاز به حدی از دانش و تجهیزات دارد، برای حل مشکل خاموش شدن گوشی  پوکو m3 ، اقدام به حذف بروزرسانی انجام شده بر روی سیستم عامل می کنیم. برای این کار باید رام نسخه قبلی سیستم عامل بر روی گوشی نصب شود و شما در عمل تمامی اطلاعات خود را از دست می دهید. این روش تنها زمانی به کار می آید که دو روش قبلی مشکل خاموشی گوشی را برطرف نکرده باشد. از آنجایی که پیدا کردن رام رسمی و آزموده شده و همچنین مراحل انجام این کار زمانبر و سخت است و هرگونه اشتباه در آن ممکن است موجب بریک شدن گوشی شما و یا بروز مشکلات جدی تر شود، توصیه ما این است که برای حل مشکل، به یک مرکز معتبر تعمیر گوشی شیائومی مراجعه کنید. دقت کنید که بسیاری از رام های موجود در اینترنت، ممکن است بعد از نصب به درستی کار نکنند و گوشی در کاربری خود دچار مشکل شود.

با این حال اگر مشکل دستگاه شما با این راه حل های ارائه شده حل شود بدان معنی است که در واقع گوشی شما مشکل خاصی نداشته است.ولی اگر مشکل حل نشد باید گوشی خود را به متخصصی در این زمینه نشان دهید.مجموعه ما آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز میباشد.

امیدواریم که از خواندن مقاله علت و خاموشی گوشی پوکو m3 لذت برده باشید و مشکل شما به راحتی حل شده باشد.

تعمیر مشکل خاموشی گوشی پوکو  m3 در نمایندگی مرکزی تعمیرات شیائومی

اگر گوشی پوکو m3 شما هم بصورت ناگهانی خاموش شده است پیشنهاد می کنیم برای رفع دائمی و با هزینه مناسب به نمایندگی های معتبر شیائومی مراجعه کنید.

نمایندگی تعمیرات شیائومی ارائه دهنده رسمی خدمات تعمیرات گوشی های شیائومی بصورت فوری و با قطعات اورجینال است. شما کاربران می توانید بصورت حضوری یا ارسال از طریق پست تعمیرات گوشی شیائومی خود را انجام دهید.

جهت مشاوره و هماهنگی برای تعمیرات می توانید با مرکز نمایندگی تعمیرات شیائومی تماس بگیرید.

آدرس شعبه مرکزی تعمیرات شیائومی جهت ارسال پستی: اصفهان خیابان رزمندگان کوچه امام علی مجتمع زرین واحد۳ کدپستی:۸۱۹۴۸۶۹۵۰۴

لینک های مفید:

نمایندگی شیائومی اصفهان

 

‫33 دیدگاه ها

 1. سلام لطفا جواب بدید
  جناب من یه گوشی شیایومی پوکو ام تری داشتم

  دوروز پیش میخواستم ریستارتش کنم( شروع مجدد) خاموش که شد دیگه روشن نشد هرچه دکمه پاور و ولوم رو نگه داشتم باز تاثیری نداشت حتی زدم به شارژ هیچ واکنشی نشون نداد دیگه فرداش که دکمه پاور رو نگه داشتم روشن شد
  اخه یه سریا گفتن شاید باگ نرم افزاریه واس همین دوباره دیشب شارژش بیست درصد بود فقط خاموشش کردم تو خاموشی زدمش به شارژ دیدم اون صفحه درحال شارژ شدن رو نشون میده خیالم راحت شد دیگه روشن میشه امروز صبح شد باز دکمه پاور زدم دیدم صد درصده و مقدار شارژو نشون میده همین که دکمه پاور نگه داشتم روشن بشه دیگه نشد
  بازم دکمه پاور و ولوم و.. نگه داشتم نشد ک نشد هرچقد صبر کردم نشد
  گزاشتمش ی گوشه نزدیک به بخاری بود گذشت ی ده دبقه ای گوشی تقریبا میشه گفت گرم شده بود دکمه پاور رو نگه داشتم روشن شد
  میخواستم بدونم این گرم شدنه ربطی داره به روشن شدن؟
  و ایا قابل تعمیر هست؟

  1. سلام گوشی های پوکو ام تری مشکل شایع خاموشی دارند و برای رفع دائمی این مشکل باید تعویض ایسی انجام شود.

   1. سلام گوشی ام ۳ امشب بروز کردم خاموش کرد هرکاری کردم روشن نشد مشکلش همینه یا هارد سوزنده چون وقتی داشت آپدیت میشد اینجور شد

    1. سلام گوشی پوکو ام ۳ دارای باگ کارخانه ای است و یکی از قطعات روی مادربرد گوشی بصورت خودبخود و بدون دلیل می سوزد . این مشکل توسط مجموعه ما با قیمت بسیار مناسب همراه با گارانتی عدم بازگشت تعمیر می شود. شما می توانید بصورت حضوری یا ارسال پستی در کمتز از یک روز گوشی پوکو m3 خود را تعمیر کنید.

     1. ببخشید گوشی من poco m3 هستش دو سه بار خود به خود خاموش می شد و پس از چند روز وقتی می زدم به شارژ روشن می شد الان ولی خاموش شده دیگه روشن نمیشه خواستم بدونم ارزش تعمیر کردن داره یا به فکر تعویض گوشی باشم؟

  1. سلام مشکل سخت افزاری است باید تعمیر شود. ممکن است بصورت موقتی بتونید با نگه داشتن دکمه های پاور و ولوم پایین بتونید گوشی رو روشن کنید.

 2. من ی گوشی پوکو m3 دارم همش خاموش میشه قبلاً سریع روشن می‌شد الان دیگه روشن نمیشه چکارش کنم

  1. سلام گوشی پوکو ام۳ مشکل شایع خاموشی بر اثر اتصالی روی برد را دارد. مس تونید بصورت حضوری یا ارسال پستی گوشی خود را تعمیر کنید آدرس و نماد اعتماد پایین سایت هست.

 3. امکان داره هزینه تعمیر poco m3 که خاموش میشه و دیگه روشن نمیشه رو بفرمایید ببینیم ارزش تعمیر داره یا نه

 4. سلام جناب
  شیامی poco m3دارم
  بعد از ماجرای روشن نشدن صفحه بعد اپدیت
  گوشیمو اپدیت نکردم الان یه نمه کند شده و
  میخوام اپدیت کنمش آیا مشکلی که ندارع
  اگه بخواییم با فن خنک کننده اپدیتش کنیم
  Cpu اش مشکل نمیبیند یا کلا اپدیت از سرم بیرون بندازم ؟؟
  لطفاج بدین

 5. باسلام گوشی بنده پوکو ام تری در اثر نداشتن شارژکه متوجه نشده بودم خاموش شد سپس دو سه روز نتونستم روشنش کنم (هم به شارژ زدم وگذاشم وعلامت باطری روصفه نمی اومد وشارز قبول نمیکرد) تا
  اینکه برخوردم به مقاله ریبوت وفست ریبوت تو این سایت که این عمل رو روگوشی انجام دادم باز دیدم روشن نمیشه بعد زدم شارژ ناگهان دیدم علامت شارژ ظاهر شدو متوجه شدم درست شده که پس از شارژ ؛ روشنش کردم ؛نتیجه ای که بنا به احتمال زیاد حاصلم شد این بود که این دستگاه از تخلیه کامل شارژ رنج میبره نباید گذاشت ته موندش هم مصرف کنه وخاموش بشه در ضمن خدا خیرش بده او شخصی که این مطالب اموزنده راجع به گوشی پوکو ام تری گذاشته وگرنه میبایست ۶۰۰هزار میدادم به تعمیر کارا برا ایکار ساده ممنونم از ایشان

 6. سلام گوشی من جلوی آفتاب مونده بود داغ شده بود گوشی از دیروز خاموش شده و روشن نمیشه میشه مشکلش رو بفرماسید

 7. سلام و احترام خدمت شما
  گوشی من خاموش شد و دیگه روشن نشد رفت گارانتی و درست شد به نظر شما میتونم بروزرسانی کنم ؟؟؟

 8. سلام گوشی پوکو ام تری بعد از خاموش شدن دیگه روشن نشد بردم تعمیرات گوشی گفت باید یه قطعه ای رو عوض کنم درست میشه قطعه رو عوض کرد گوشی روششن شد ولی انتن نداره میگه دیگه نمیدونیم مشکلش چیه لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

  1. سلام مشکل خاموشی پوکو ام۳ مربوط به مدار آنتن است و کاملا مرتبط با این موضوع است. احتمالا حین تعمیر آسیب وارد شده است. پیشنهاد می کنیم برای تعمیر گوشی پوکو m3 به مراکز معتبر نمایندگی شیائومی مراجعه کنید.

  2. اتفاقا خوب میدونن مشکلش چیه موقع تعمیر زدن یه قسمت خراب کردن اون قسمتی که باعث خاموشی میشه یه قسمت از مدار انتن و خیلی باید با دقت کار کرد

 9. سلام خوبی خسته نباشید من یک گوشی پوکو ام ۳ دارم که بعضی موقع هنگ میکرد که دیروز خاموش کردم دیگه روشن نمیشه همه این مراحل را انجام دادم اما نشد چکار کنم ممنون میشم

  1. سلام بنده پوکوام 3 دارم پارسال همین موقع زدم راه اندازی مجددا خاموش شدوروشن نشد بردم تعمیراتی برام روشن کرد الان دوباره زدم را اندازه مجددا الان سه روز خاموشه شارژ قبول نمیکنه هرکاری میکنم روشن نمیشه لطفاً راهنمایی کنید از زاهدان هستم

   1. سلام مثل تمامی گوشی های پوکو ام۳ دچار مشکل شایع خاموشی شده است که می توانید برای ما ارسال کنید در کمترین زمان و با هزینه مناسب تعمیر می شود.

 10. باسلام
  به هیچ عنوان گوشی poco m3 خود را خاموش نکرده و حدالامکان شارژ گوشی را بالای 20 درصد نگه دارید. زیرا گوشی های m3 موجود در ایران بلا استثناء مشکل ic دارند و قیمت تعویض ic هم 700 تا یک میلیون تومان است. پس اگر تازه این گوشی را خریدید بفروشید و m4 یا poco x بخرید که تقریبا در همین رنج قیمتی هستند

 11. سلام من گوشیم 4 درصد داشت و تا حالا این اتفاق براش پیش نیومده و باتری خیلی خوبی داشته تا اینجا کار خلاصه 4 درصد داشت که گوشی رو ریستارت کردم حالا یه صفحه باتری با یک شگل شارژ داخلش است و باتری قرمز ممنون میشم راهنمایی کنید که مشکل چیه چند دقیقه یکبار هم خودکار لوگو پوکو و باتری شارژ میاره اگه مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری است ممنون میشم راهنمایی کنید و بگید هزینه تعمییر چقدر میشه

  1. سلام دوحالت برای نشانه هایی که اعلام کردید وجود داد. ممکن است مشکل از مقاومت حرارتی باشد که هزینه تعمیر ۲۹۰ تومان است و در صورتی که مشکل از خازن و آیسی باشد هزینه تعمیر ۴۵۰ تومان است. در هر دوحالت قبل از تعمیر اعلام هزینه دقیق می شود و عیب یابی رایگان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس تعمیرات