علت خاموش شدن گوشی های پوکو x3 و x3pro

یکی از اتفاقات ناراحت کننده خاموش شدن ناگهانی گوشی بدون هیچ علت خاصی است چرا که بسیاری از کارهای روزمره بصورت ناگهانی مختل می شود و همچنین عدم دسترسی اطلاعات روی گوشی نگران کننده است. خاموش شدن گوشی پوکو x3 و x3پرو یکی از شایع ترین خاموشی های این روزهاست.

در این مقاله قصد داریم علل احتمالی روشن نشدن گوشی پوکو x3 و راه حل تعمیر و همچنین راه های جلوگیری از خاموش شدن گوشی پوکو x3 را بررسی کنیم.

علل اصلی خاموش شدن گوشی های پوکو x3 وx3pro چیست؟

خاموش شدن پوکو x3 -روشن نشدن پوکو ایکس۳

عوامل نرم افزاری خاموشی در گوشی پوکو x3

اصولاً زمانی که گوشی شما دچار هر ایرادی میشود، درصورتی که ضربه شدید و فیزیکی وارد نشده باشد،اولین مرحله برای تعمیر گوشی تعمیر از طریق نرم افزار هست.

1_برنامه های مخرب

برنامه های مخرب برنامه های هستند که برای آسیب به گوشی طراحی شده آند و یک ویروس خطرناک برای گوشی شماست اما همه به  این برنامه ها دسترسی ندارند و میتوانید برنامه های دلخواه خود را از سایت های معتبر دریافت کنید ولی برخی موارد هماهنگ نبودن این اپ ها با ورژن گوشی شما باعث اختلال و در برخی موارد خاموشی گوشی نیز می شود.                                تنها راه حل ویروس کشی و یا فلش کامل گوشی است که با انجام آن مشکل شما حل میشود در غیر اینصورت ایراد سخت افزاری می‌باشد.

2_ریست اشتباه در گوشی های شیائومی

گوشی های شیائومی در ریست کردن با گوشی های دیگر تفاوت دارد و نداشتن علم کافی و نصب کردن رم اشتباه بر روی آن باعث هارد بریک و خاموشی میشود اگر گوشی خود را ریست کردید و دچار خاموشی شد حتماً باید به یک نرم افزار کار حرفه ای مراجعه کنید تا مشکل شما را حل کند، هزینه تعمیر آن نیز بسته به نوع گوشی تعیین می‌شود.

بیشتر بخوانید: علت سیاه شدن صفحه گوشی شیائومی

عوامل سخت افزاری که منجر به خاموش شدن پوکو x3 می شود:

در مرحله بعدی پس از انجام اقدامات نرم افزاری ( درصورت حل نشدن ایراد گوشی) به سراغ تعمیر سخت افزار گوشی میرویم.

1_خرابی یا بخواب رفتن باتری در گوشی پوکو x3

باتری مانند قلب در گوشی کار میکند و اختلال در عملکرد آن باعث خاموشی گوشی میشود.

چرا باتری گوشی پوکو x3 خراب می‌شود؟

خرابی باتری گوشی به عوامل مختلفی بستگی دارد مهم ترین آنها استفاده بیش از اندازه و غیر معقول از آن است،کار کردن با گوشی هنگام شارژ، شارژ طولانی مدت ( از شب تا صبح)،استفاده از شارژر فیک و غیر از شارژر خود گوشی،انجام طولانی مدت بازی های سنگین نیز از دیگر علت های خرابی باتری در گوشی است.

از کجا بفهمیم باتری گوشی دچار خرابی شده است؟

زمانی که باتری گوشی خراب می شود در بیشتر موارد با باد کردن آن روبرو هستیم که به سادگی با چشم میتوان تشخیص داد ولی مواردی هستند که در خرابی گوشی باتری باد نمی کند، پس از کجا میتوانید تشخیص دهید که باتری شما دچار ایراد است؟ دیر شارژ شدن، خالی کردن ناگهانی و یا سریع شارژ، خارج شدن از حالت فست شارژ از نشانه های خرابی باتری است و باید نسبت به تعویض باتری گوشی شیائومی اقدام کرد.

بیشتر بخوانید: علت قفل شدن گوشی شیائومی

در کل اگر باتری خراب شده باشد امکان خاموشی گوشی وجود دارد و حتما باید تعویض شود.

2_خرابی دکمه پاور و یا فینگر در گوشی پوکو x3

وقتی دکمه پاور گوشی شما خراب میشود ممکن است هرچه تلاش کنید تا گوشی را روشن کنید بی فایده باشد و کاری از پیش نبرید.

چرا دکمه پاور خراب می شود؟

دکمه های پاور و ولوم در قسمت بیرونی گوشی طراحی شده آند تا کاربر به آنها دسترسی داشته باشد همین امر باعث می‌شود وقتی گوشی از دستتان می افتد خطر شکستگی این کلید بیشتر باشد و یا فشار های که به آن وارد میشود باعث خرابی آن میشود،وارد شدن رطوبت نیز ممکن است عملکرد این کلید را مختل کند یا حتی گرفتن جرم نیز باعث خرابی آن می شود.

از کجا بفهمیم دکمه پاور دچار ایراد شده است؟

دکمه پاور به خوبی با چشم قابل دید است میتوانید با نگاهی به آن از سلامت آن مطلع شوید اگر خط و خشی وجود داشته باشد ممکن است دکمه پاور شما خراب شده باشد و باید تعویض شود،چند بار پشت سر هم فشار دهید تا اگر گیر کرده باشد آزاد شود باز هم اگر مشکل شما حل نشد باید کنید پاور را تعویض کنید.

3_خرابی آیسی شارژ و یا آیسی تغذیه

آیسی شارژ و یا تغذیه وظیفه تقسیم جریان به اقسا نقاط برد را دارد و خرابی آن نیز باعث خاموشی میشود.

چرا آیسی شارژ خراب میشود؟

آیسی شارژ ارتباط مستقیم با باتری دارد وارد کردن جریان های،اضافی استفاده از شارژر های فیک و غیر از شارژر خود گوشی،شارژ شبانه گوشی (از شب تا صبح) باعث خرابی این آیسی میشود.

از کجا بفهمیم آیسی شارژ دچار خرابی شده است؟

مهمترین نشانه خرابی آیسی شارژ ایست که گوشی دیگر شارژ نمیشود و یا کالا خاموش می‌شود که باید با بررسی دقیق ایراد در صورتی که علت خاموشی آیسی تغذیه باشد می بایست نسبت به تعویض آن اقدام کرد.

4_خرابی سی پی یو در گوشی‌های پوکو ایکس تری و ایکس تری پرو

سی پی یو در گوشی مانند مغز عمل میکند و وظیفه پردازش های مهم  گوشی را بر عهده دارد که ممکن است در مواردی دچار خرابی شود.

علت خرابی cpu در گوشی پوکو ایکس تری چیست ؟

علت های خرابی سی پی یو عبارتند از : انجام بازی های سنگین و طولانی مدت،استفاده و کار کشیدن بیش از اندازه از گوشی، داغ شدن گوشی ,نفوذ آب و رطوبت به داخل سی پی یو و وارد شدن ضربه فیزیکی،اینها بخشی از مهمترین عوامل خرابی سی پی یو در گوشی است.

علائم خرابی سی پی یو

کند شدن سرعت گوشی،خاموش روشن شدن مداوم گوشی،هنگ های مکرر،قاطی کردن بخش های مختلف گوشی،گیر کردن روی لوگو و خاموشی کامل گوشی از مهمترین نشانه ها و علائم خرابی سی پی یو در گوشی شماست.

چگونه از خاموش شدن گوشی پوکو x3 جلوگیری کنیم؟

خاموش شدن پوکو ایکس۳-روشن نشدن پوکو x3 pro

1_گوشی پوکو x3 خود را بصورت مرتب شارژ کنید.

مطمئن شوید که گوشی شما به میزان کافی شارژ شده است و از تخلیه کامل باتری خودداری کنید. اگر شارژ باتری تلفن شما اغلب در حال اتمام است، ممکن است برای جلوگیری از آسیب رساندن به باتری، به طور خودکار خاموش شود.

2- برنامه‌هایی که باتری زیادی مصرف می‌کنند را بررسی کنید: برخی از برنامه‌ها می‌توانند باتری زیادی را در پس‌زمینه مصرف کنند که می‌تواند باعث خاموش شدن XIAOMI Poco X3 Pro شما شود. می‌توانید با رفتن به «تنظیمات» > «باتری» و بررسی بخش «استفاده از برنامه»، برنامه‌هایی را که باتری زیادی مصرف می‌کنند بررسی کنید. اگر برنامه‌هایی را مشاهده کردید که باتری زیادی مصرف می‌کنند، آن‌ها را ببندید یا اگر به آن‌ها نیاز ندارید، آن‌ها را حذف کنید.

3-به روز رسانی های نرم افزار را بررسی کنید: مطمئن شوید که آخرین نسخه سیستم عامل را روی XIAOMI Poco X3 Pro خود نصب کرده اید. نرم افزار قدیمی می تواند باعث شود تلفن شما به طور غیر منتظره خاموش شود. می‌توانید با رفتن به «تنظیمات» > «به‌روزرسانی نرم‌افزار» و روی «دانلود و نصب» در صورت وجود به‌روزرسانی، به‌روزرسانی‌ها را بررسی کنید.

4-گوشی پوکو x3 خود را خنک نگه دارید: از قرار دادن تلفن خود در معرض نور مستقیم خورشید یا در محیط گرم برای مدت زمان طولانی خودداری کنید. دمای بالا می تواند باعث خاموش شدن تلفن شما برای جلوگیری از آسیب شود.

5-از استفاده از کابل‌های شارژ آسیب‌دیده یا معیوب خودداری کنید: اطمینان حاصل کنید که از کابل شارژ مناسب برای شارژ گوشی پوکو x3 خود استفاده می‌کنید. استفاده از کابل آسیب دیده یا معیوب می تواند باعث خاموش شدن غیرمنتظره تلفن شما شود.

راه حل تعمیر روشن نشدن گوشی پوکو x3 و x3pro

روشن نشدن گوشی پوکو x3 علت های مختلفی دارد که باید توسط تعمیرکار بررسی شود و علت دقیق خاموشی را با استفاده از ابزار بروز عیب یابی کند.

بهتر است زمانی که گوشی پوکو x3 شما خاموش می‌شود به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید و از دستکاری گوشی خودداری کنید.

در مجموعه نمایندگی تعمیرات گوشی های شیائومی تعمیرکاران ما با بررسی دقیق گوشی و عیب یابی آن ابتدا به صورت نرم افزاری و سپس به صورت سخت افزاری نسبت به عیب یابی و  سپس تعمیر گوشی پوکو x3 (بعد از اعلام هزینه به مشتری) اقدام می کنند.

 

‫2 دیدگاه ها

  1. من گوشیمو شیش ماهه دارم استفاده میکنم بعضی موقع ها قاطی می‌کنه و برا خودش میره تو دوربین چند بار هم فلش کردم فایده نداشت میشه بخاطر سی پی یو باشه؟ و اینکه گارانتی قبول می‌کنه چون فلشش کردم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایندگی شیائومی