مقالات

علت خاموش و روشن شدن گوشی شیائومی چیست؟

اگر گوشی هوشمند شیائومی شما هم ناگهان خاموش میشود و دیگر نمی‌توانید موبایل هوشمند خود را روشن کنید و دچار این مسئله آزار دهنده شدید در ادامه این مطلب با آسان ترین و راحت ترین روش ممکن به شما کمک خواهیم کرد. خوشبختانه، اغلب می توانید با تنظیم مجدد یا به روز رسانی گوشی هوشمند خود، آن را دوباره روشن کنید.

خاموش و روشن شدن گوشی شیائومی

علت خاموش و روشن شدن گوشی شیائومی چیست؟

1- به‌روز‌رسانی داخل دستگاه

اولین چیزی که می تواند باعث شود تلفن شما دچار هم‌چنین مشکلی شود ، تنظیم مجدد سیستم داخلی است. این سیستم ممکن است بعضی اوقات پس از استفاده طولانی مدت برای بارگیری مجدد حافظه خاموش شود و  در این صورت طبیعی است که موبایلتان خاموش شود، و هیچ آسیبی به تلفن وارد نمی‌شود.

بهتر است که گهگاه پس از چند روز استفاده از دستگاه خود را مجدداً ری‌استارت کنید تا سیستم را به‌روز‌رسانی کنید و حافظه پنهان برنامه ها را پاک کنید، که باعث می شود دستگاه شما نیز به خوبی کار کند.

2-خراب بودن CPU

CPU گوشی شما قادر است تعداد زیادی برنامه را در پس زمینه اجرا کند. با این حال، استفاده طولانی مدت توسط یک برنامه باعث که بروید و تنظیم مجدد CPU  را انجام دهید , این باعث خاموش شدن خودکار تلفن  می‌شود.

اگر بعد از نصب یک برنامه جدید متوجه خاموش و روشن شدن ناگهانی موبایل خود شدید، می توانید سعی‌کنید برنامه را حذف کرده و دستگاه خود را مجددا ری‌استارت کنید.

از طرف دیگر، می‌توانید برخی از برنامه‌های خود را یکی یکی امتحان کنید و گوشی خود را مجدداً راه‌اندازی کنید تا بررسی کنید که آیا مشکل از این برنامه ها است یا خیر. 

3-مشکلات نرم افزاری

اگر همه راه‌حل‌های پیشنهادی بالا برای شما کار نمی‌کنند، به این معنی است که شما نمی‌توانید مشکلات را حل کنید. یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث خاموش شدن گوشی شما به خودی خود شود، خرابی های سخت افزاری است که ممکن است ناشی از مایع باشد و تنها با مراجعه به مرکز خدمات تعمیر گوشی می توان آن را برطرف کرد.

4-خراب بودن باتری

خاموش روشن شدن گوشی شیائومی خاموش روشن شدن موبایل XIAOMI

همانطور که همه ما می دانیم , باتری یکی از مهم ترین بخش های گوشی موبایل همراه است، اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که آیا علت به‌طور تصادفی خاموش شدن تلفن شیائومی شما به خاطر باتری است یا نه.

در صورتی که باتری جریان کافی نداشته باشد، می تواند دستگاه را به طور مکرر خاموش کند.

یکی از راه حل های آن شارژ کردن گوشی است زیرا ممکن است باتری شما کم شده باشد. کافی است کابل USB و آدابتور شارژ را بردارید، آدابتور را به پریز وصل کنید و دستگاه را چند ساعت بگذارید تا شارژ شود و بررسی کنید که آیا اکنون به خوبی کار می کند یا خیر.

اگر گوشی شما هنوز به خوبی کار نمی کند، به این معنی است که مشکل بزرگتری وجود دارد. احتمالا باتری شما معیوب است و باید آن را برای بررسی و تعویض به تعمیرگاه ببرید. سعی نکنید باتری داخلی را خودتان جدا کنید زیرا ممکن است منجر به از بین رفتن کل دستگاه شود

5-مشکلات سیستم عامل

به غیر از نقص سخت افزاری، اشکالات نرم افزاری و اشکالات سیستم عامل نیز می تواند باعث خاموش شدن خودکار دستگاه شما شود. سازنده دستگاه شما همیشه در تلاش است تا اشکالات سیستم عامل را که ممکن است باعث کند دستگاه شما کار کند، باتری را تخلیه کند و حتی باعث بی ثباتی سیستم شود، برطرف کند. به همین دلیل است که باید دستگاه خود را به طور مرتب به‌روزرسانی کنید. ممکن است پس از به‌روزرسانی  مشکل خاموش شدن خودکار دستگاه شما رفع شود.

برای بررسی و نصب به‌روزرسانی روی دستگاه خود، لطفاً به Settings خود را باز کنید و سپس در پایین صفحه به SYSTEM  بروید و بعد روی System update ضربه بزنید تا به‌روزرسانی‌ها را بررسی کنید. برای دانلود و نصب به‌روزرسانی سیستم در صورت وجود به‌روزرسانی، مراحل نشان داده شده روی صفحه را دنبال کنید.

ممکن است لازم باشد قبل از دانلود به WiFi خود وصل شوید تا داده های خود را ذخیره کنید. همچنین مطمئن شوید همانطور که در بالا توضیح داده شد فقط دستگاه خود را از برنامه به‌روزرسانی سیستم در ستینگ موبایل شیائومی خود به‌روزرسانی کنید، هر گونه تلاش برای نصب در جای دیگر ممکن است و توصیه نمی‌شود.

راه حل‌های خاموش و روشن شدن گوشی شیائومی

 

1-خاموش و روشن شدن برنامه‌ریزی شده

روشن و خاموش کردن برنامه‌ریزی‌شده یک ویژگی مفید در تلفن‌های Xiaomi است که به شما کمک می‌کند تا به طور خودکار گوشی خود را در شب خاموش کنید و آن را در صبح بر اساس تنظیم زمان دل‌خواه خود روشن کنید. به عنوان مثال، اگر شما بخواهید 1 بعد از ظهر گوشی موبایلتان را خاموش کنید دقیقاً  روزهایه بعدی ساعت 1 بعد از ظهر تلفن شما خاموش می‌شود.

یکی دیگر از مواردی که باید بررسی کنید این است که آیا تلفن شما به طور خودکار در زمان خاصی خاموش می شود یا خیر، ممکن است شما ناخواسته تنظیمات خاموش و روشن شدن خودکار را روشن کرده باشید یا توسط شخص دیگری روشن شده باشد و برای جلوگیری از خاموش شدن خودکار بیشتر باید آن را اکنون غیرفعال کنید.

برای انجام این کار، لطفاً Settings را باز کنید و به System بروید و روی گزینه Schedule power on & off  بزنید تا بررسی کنید که آیا تنظیمات روشن است یا خیر. اگر روشن است، دلیل مشکل همین است و باید آن را خاموش کنید.

2- پر بودن حافظه گوشی یا بازی‌های سنگین

بازی سنگین یا حافظه ناکافی برای اجرای عملیات نیز می تواند باعث خاموش شدن خودکار گوشی شما شود. اگر متوجه شدید که گوشی شما پس از انجام یک بازی سنگین یا اجرای برخی از برنامه‌ها خاموش می‌شود، سعی کنید تعداد برنامه‌هایی را که در یک زمان اجرا می‌کنید را محدود کنید تا تلفنتان به خوبی کار کند. همچنین می‌توانید برنامه‌های اخیر را پاک کنید تا حافظه آزاد شود و همچنین اجازه دهید تلفن پس از ساعت‌ها استفاده استراحت کند.

 

3-خراب شدن دکمه‌پاور(خاموش و روشن شدن)

خراب شدن دکمه پاور خراب شدن POWER

اگر هر یک از راه حل های بالا را امتحان کرده اید و تلفن شما مدام خاموش می شود، باید دکمه پاور سخت افزار را بررسی کنید.

به طور معمول، اکثر تلفن های شیائومی طوری طراحی شده اند که پس از ۸ تا ۱۰ ثانیه نگه داشتن دکمه پاور، مجددا راه اندازی شوند. بنابراین، عملکرد نادرست دکمه پاور می تواند باعث شود دستگاه شما  مکرر و به طور خورکار روشن یا خاموش شود.برای خلاص شدن ازاین مشکل، اگر قاب گوشی دارید, ابتدا برای مدتی آن را بردارید. سپس باید بررسی کنید که آیا قاب دکمه پاور را به‌درستی نگه داشته است یا خیر.

اگر متوجه شدید که دکمه پاور معیوب است، کافی است آن را برای بررسی به تعمیرگاه موبایل سرویس شیائومی ببرید و آن را تعمیر کنید تا دستگاهتان دوباره کار کند.

4-مراجعه به تعمیرگاه معتبر جهت عیب‌یابی دقیق

در سرویس شیائومی ما این‌ مشکل را با ارائه بهترین خدمات وپشتیبانی واقعی حضوری و یا اینترنتی با با ارسال فوری ب سراسر کشور انجام میدهیم .

نمایندگی تعمیرات شیائومی ارائه دهنده رسمی خدمات تعمیرات گوشی های شیائومی بصورت فوری و با قطعات اورجینال است. شما کاربران می توانید بصورت حضوری یا ارسال از طریق پست تعمیرات گوشی شیائومی خود را انجام دهید.

جهت مشاوره و هماهنگی برای تعمیرات می توانید با مرکز نمایندگی تعمیرات شیائومی تماس بگیرید. 09140036953

آدرس شعبه مرکزی تعمیرات شیائومی جهت ارسال پستی: اصفهان خیابان رزمندگان کوچه امام علی مجتمع زرین واحد۳ کدپستی:۸۱۹۴۸۶۹۵۰۴

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
نمایندگی شیائومی