علت شارژ نشدن گوشی پوکو x3 چیست؟

شارژ نشدن گوشی پوکو x3 یکی از مشکلاتی است که اخیرا کاربران برند شیائومی با آن مواجه شده اند. در برخی اوقات راهکار های ابتدایی مثل خاموش و روشن کردن گوشی مشکل شمارا حل می کند ولی در برخی مواقع که گوشی مشکل اساسی دارد تنها از طریق عیب یابی دقیق مشکل آن حل می شود. در این مقاله که توسط کارشناسان نمایندگی تعمیرات شیائومی نگارش شده است ابتدا علت شارژ نشدن گوشی پوکو x3 را بررسی می کنیم و سپس راهکار های حل مشکل را بیان می کنیم.

علت شارژ نشدن گوشی پوکو x3 چیست؟

علت های شارژ نشدن گوشی پوکو x3

1-وجود باگ نرم افزاری

وجود تنها یک باگ نرم افزاری ممکن است سبب شارژ نشدن گوشی شما شود. نسخه های نرم افزاری مشکل دار و یا باگ های نرم افزاری می تواند منجر به عدم بهینه سازی انرژی و مشکلات در شارژ شدن گوشی شما شود. دقت کنید چه برنامه هایی بر روی گوشی نصب کرده اید،برنامه هایی که دائم خطا دارند و اختلال در گوشی ایجاد می کنند می توانند بیشتر از سایر برنامه های عادی از باتری استفاده کنند و باعث شارژ نشدن گوشی شوند. حتما برنامه های خود را از جای مطمئن مثل گوگل پلی دانلود کنید تا دچار چنین مشکلاتی نشوید.

2-خراب بودن کابل یا آداپتور شارژ

از سالم بودن کابل و آداپتور شارژ گوشی خود اطمینان حاصل کنید زیرا اگر کابل یا آداپتور شارژ شما خراب باشد،می تواند به حالت های مختلفی شارژ شدن گوشی شمارا تحت تاثیر قرار دهد. کابل های فرسوده و خراب اتصال پایدار ایجاد نمی کنند و این موجب شارژ نشدن گوشی شما می شود.

3-خراب شدن یا باد کردن باتری گوشی

علت شارژ نشدن گوشی پوکو x3 چیست؟

در صورتی که باتری گوشی شیائومی شما باد کند ممکن است سبب عدم اتصال درست باتری به گوشی شود و در نهایت مشکلات شارژ شدن گوشی را به وجود آورد. باد کردن باتری گوشی ممکن است منجر به قطع شدن اتصالات الکتریکی بین باتری و گوشی شود. پس از یک مدت استفاده از گوشی،باتری توانایی خود را در جذب و نگهداری انرژی از دست می دهد و راهی جز تعویض باتری شیائومی وجود ندارد.

همچنین استفاده طولانی مدت از گوشی در دماهای بالا می تواند باعث خرابی زودتر باتری شود. بخاطر همین توصیه می شود از گوشی خود هنگام شارژ شدن استفاده نکنید چون باعث افزایش دمای باتری و خرابی آن می شود.

بیشتر بخوانید: خاموش شدن گوشی پوکو x3

4-خراب شدن فلت شارژ

نقش فلت شارژ در گوشی شیائومی یک کابل تقویت کننده است که موجب اتصال بین شارژر و مدار شارژ گوشی می شود. خرابی و یا قطع شدن این قطعه مشکلاتی از جمله قطع شدن ارتباط بین شارژ و گوشی را ایجاد می کند. همچنین خراب شدن فلت شارژ منجر به افزایش حرارت گوشی می شود زیرا خرابی این فلت باعث اتصالات ناپایدار می شود و به سبب افت ولتاژ دمای گوشی بالا می رود.

5-خراب شدن آی سی شارژ

آی سی شارژ یک قطعه کوچک است که اتصالی با باتری دارد و در فرایند شارژ شدن گوشی نقش مهمی را دارد. همچنین از باتری در برابر افزایش دما و ولتاژ محافظت می کند. بنابراین خرابی این قطعه می تواند سبب ایجاد اختلالاتی در روند شارژ شدن گوشی شیائومی شود. یکی از کارهای آی سی شارژ تشخیص حالت باتری است و اگر این قطعه خراب شود تشخیص حالت باتری به درستی صورت نمی گیرد و موجب می شود سیستم به طور عادی شارژ نشود.

به طور کلی خراب شدن آی سی شارژ موجب عدم کنترل صحیح روند شارژ و مدیریت باتری می شود.

6-خراب شدن سی پی یو گوشی

علت شارژ نشدن گوشی پوکو x3 چیست؟

خراب شدن سی پی یو گوشی پوکو x3پرو می تواند منجر به افت کارایی سیستم و در نهایت باعث مشکلاتی مثل شارژ نشدن گوشی شیائومی شود. خراب شدن سی پی یو می تواند هم مشکلات نرم افزاری و هم سخت افزاری را به وجود آورد. برنامه های سنگین می تواند موجب افزایش بار دستگاه و مصرف باتری شوند. اگر یک سری راهکار هایی مثل ریست کردن مشکل گوشی شما را حل نکرد باید حتما به یک تعمیرکار متخصص مراجعه کنید و نسبت به تعمیر گوشی پوکو x3 خود اقدام کنید.

راه حل های شارژ نشدن پوکو x3

1-گوشی خود را خاموش و روشن کنید.

ریست کردن باعث حل مشکلات نرم افزاری گوشی شما می شود. زمانی که گوشی خود را خاموش و روشن می کنید اطلاعات و تنظیمات فعلی به حالت اولیه باز می گردد و این کار می تواند مشکلات و خطاهای حاصل از نرم افزار را حل کند. در برخی مواقع ریست کردن گوشی تعدادی از مشکلات گوشی را حل می کند ولی اگر با این عمل مشکل گوشی خود را نتوانستید حل کنید بهتر است به مرکز نمایندگی گوشی شیائومی مراجعه کنید.

2-گوشی خود را فورس ریست کنید.

فورس ریست به معنای بازنشانی نرم افزاری دستگاه است. فورس ریست معمولا برای حل مشکلات نرم افزاری و یا برگرداندن تنظیمات به حالت اولیه استفاده می شود. نگه داشتن باهم دکمه خاموش و روشن و دکمه کاهش صدا در مدت زمان مشخص به فورس ریست منجر می شود. لازم به ذکر است حتما قبل از این کار از اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید. البته اگر مشکل شارژ نشدن گوشی شیائومی شما به دلیل مشکلات نرم افزاری نباشد این کار نمی تواند در حل مشکل به شما کمک کند.

3-با یک کابل و آداپتور دیگر امتحان کنید.

یکی از راهکار های اولیه برای حل مشکل شارژ نشدن گوشی شیائومی امتحان کردن کابل و آداپتور دیگر است. از یک کابل دیگر استفاده کنید در طی یک دوره استفاده از کابل ممکن است کابل شما فرسوده شده باشد و کارایی درست اولیه را نداشته باشد همچنین یکی دیگر از اقداماتی که می توانید انجام دهید بررسی پورت شارژ است. گاهی اوقات پورت شارژ از ذرات و گرد و غبار پر می شود و مانع شارژ شدن گوشی شما می شود.

4-باتری و تورم پشت را بررسی کنید.

باتری هایی که دچار تورم شده اند باعث فشار به سایر اجزای گوشی می شوند و این عمل می تواند موجب آسیب به مدار های داخلی گوشی شود. همچنین باتری های تورمی خطرات ایمنی هم دارند. بنابراین بهتر است بعد از متوجه شدن تورم باتری و یا خرابی آن جهت تعویض باتری به تعمیرگاه مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: علت باد کردن باتری شیائومی + راه حل

5-مراجعه به تعمیرگاه برای عیب یابی دقیق

علت شارژ نشدن گوشی پوکو x3 چیست؟

اگر با استفاده از راهکار های بالا نتوانستید مشکل شارژ نشدن گوشی شیائومی خود را حل کنید در نهایت بهترین کار مراجعه به نمایندگی تعمیرات شیائومی است. از طریق دکمه زیر می توانید با این کارشناسان در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس تعمیرات