افتادن گوشی شیائومی در آب + راهکار های نجات آن

افتادن گوشی شیائومی در آب اگر به سرعت حل شود و اقدامات لازم انجام گیرد هیچ آسیبی به گوشی وارد نمی شود . آب خوردگی ممکن است هیچ مشکلی را برای گوشی ایجاد نکند و انجام دادن یک سری از اقدامات سبب جلوگیری آسیب به گوشی شما شود. بنابراین بهتر است بدانیم پس از رخ دادن این اتفاق چه اقداماتی را باید انجام دهیم. در این مقاله که توسط کارشناسان نمایندگی تعمیرات شیائومی نگارش شده است می خواهیم راهکار های نجات و تعمیر گوشی آب خورده شیائومی را بررسی کنیم.

افتادن گوشی شیائومی در آب + راهکار های نجات آن

اقدامات زیر از اهمیت بالایی برخوردار هستند آنهارا به ترتیب و با دقت انجام دهید. انجام اقدامات بدون آگاهی می تواند آسیب زیادی به سخت افزار گوشی شیائومی شما وارد کند. اگر بعد از انجام این اقدامات بازهم مشکل رفع نشد،باید به تعمیرکار مراجعه کنید زیرا زمانی که آب خوردگی سطحی نباشد مشکلات بیشتری به وجود می آید و تنها به وسیله تعمیرکار متخصص قابل حل است.

بعد از آب خوردگی گوشی شیائومی چه اقداماتی انجام دهیم؟

1.ابتدا گوشی را سریع خاموش کنید

بعد از آب خوردگی گوشی شیائومی چه اقداماتی انجام دهیم؟

یکی از اقدامات اولیه و بسیار مهم بعد از افتادن گوشی شیائومی در آب ،خاموش کردن گوشی است. این اقدام سبب جلوگیری از آسیب بیشتر به قطعات داخلی می شود زیرا زمانی که گوشی آب خورده روشن است آسیب شدیدی به مدار های داخلی وارد می شود . بنابراین به هیچ عنوان بعد از این اتفاق گوشی خود را روشن نکنید و به شارژ نزنید.

2.هر کدام از وسایل جانبی که قابل جدا شدن از گوشی است را از آن جدا کنید

بعد از خاموش کردن گوشی باید قطعه های قابل جداشدنی را از گوشی خود جدا کنید. ابتدا قاب(گارد گوشی) را بردارید تا اگر ذرات آب در لابه لای فضای آن گیر کردند خارج بشوند سپس جاسیم کارتی و سیم کارت های داخل آن را جدا کنید و گوشی را به حالتی در دست بگیرید که جاسیم کارتی رو به پایین باشد سپس کمی گوشی را تکان دهید تا ذرات آب جدا شوند. این اقدامات بعد از افتادن گوشی شیائومی در آب می تواند به خشک شدن آن کمک کند.

بیشتر بخوانید : روشن نشدن گوشی شیائومی+ راه حل

3.گوشی را به آرامی تکان دهید

بعد از اینکه اجزا جداشدنی را از گوشی خود جدا کردید بهتر است گوشی را به آرامی تکان دهید تا اگر ذراتی از آب داخل پورت یا هدفون قرار گرفته اند خارج بشوند. این کار به خشک شدن سریع تر گوشی شما کمک بسیاری می کند اما دقت کنید که این کار را به شدت انجام دهید زیرا ممکن است سبب آسیب به قطعات داخلی شود.

4. گوشی را با استفاده از یکی از روش های زیر خشک کنید.

آب خوردگی گوشی شیائومی

بعد از افتادن گوشی شیائومی در آب و انجام اقدامات بالا اکنون باید گوشی را به خوبی خشک کنید. دو روش رایج،استفاده از برنج و ژل سیلیکا است که توصیه می شود از روش دوم استفاده کنید زیرا قرار دادن گوشی در ظرف برنج در برخی موارد مشکل ساز است.

  • قرار دادن گوشی در ظرف برنج : یکی از راهکار های خشک کردن گوشی قرار دادن آن در ظرف برنج است زیرا برنج به خوبی رطوبت را جذب می کند و به خشک شدن بخش داخلی گوشی کمک می کند. در این روش بهتر است گوشی را به مدت 24 ساعت در ظرف برنج قرار دهید. البته زمانی که گوشی داخل ظرف برنج قرار دارد،ظرف را تکان ندهید زیرا ممکن است دانه های ریز برنج وارد بخش های باز مثل پورت یا هدفون شود.
  • استفاده کردن از ژل سیلیکا : در این روش باید گوشی شیائومی خود را درون کیسه ای که داخل آن کیسه های کوچک سیلیکا هستند قرار دهید. همانند روش قبلی 24 به گوشی زمان دهید. دقت کنید که نباید ژل را از کیشه های کوچک خارج کنید! این روش نسبت به روش قبلی بهتر عمل می کند و به خشک شدن سریع تر گوشی شما کمک می کند.

5.راهکار نهایی و قطعی افتادن گوشی شیائومی در آب مراجعه به تعمیرکار متخصص

افتادن گوشی شیائومی در آب

کارهایی که باید بعد از افتادن گوشی شیائومی در آب انجام دهید را شرح دادیم،در آخر اگر بعد از انجام اقدامات بالا گوشی شما به حالت قبلی خود بازنگشت،باید برای حل مشکل به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید. مشکلات حاصل از آب خوردگی چنددسته هستند و به میزان آب خوردگی گوشی شیائومی شما بستگی دارد. از طریق دکمه زیر می توانید با کارشناسان سرویس شیائومی در ارتباط برقرار باشید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

سوالات متداول در مورد گوشی آب خورده شیائومی

۱-هزینه تعمیر گوشی آب خورده شیائومی چقدر است؟

هزینه تعمیر گوشی آب خورده شیائومی بسته به میزان خرابی گوشی متغیر است. مدت زمانی که که گوشی در آب بوده است در هزینه تعمیر بسیار تاثیرگذار است. معمولا تعمیر گوشی آب خورده در سه سطح انجام می شود. سطح اول که آبخوردگی میزان کمی بوده است و فقط با سرویس گوشی مشکل حل می شود و هزینه تعمیر حداکثر ۴۰۰هزار تومان است .سطح دوم که مربوط به تعویض قطعات مثل ال سی دی است که هزینه تقریبی آن بین ۸۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان بسته به مدل گوشی شیائومی متغیر است. و سطح سوم شامل تعمیر برد گوشی است که آن هم هزینه تقریبی ۵۰۰هزار تومان تا ۱ میلیون تومان متغیر است.

۲-آیا بعد از تعمیر گوشی آب خورده شیائومی اطلاعات گوشی پاک می شود؟

ماندن اطلاعات بر روی گوشی و حذف نشدن آن، به مهارت تعمیرکار وابسته است و در صورتی که تعمیرکار از تخصص کافی برخوردار باشد و گوشی قبلا توسط افراد غیرماهر دستکاری نشده باشد گوشی آب خورده شما در مجموعه سرویس شیائومی بدون حذف اطلاعات تعمیر می شود. همانطور که می دانید اطلاعات گوشی بر روی قطعه هارد ذخیره می شود و فقط در صورتی اطلاعات گوشی شما پاک می شود که حجم آب خوردگی گوشی شیائومی بسیار زیاد باشد و هارد گوشی سوخته شود که این مورد بسیار کم پیش می آید.

‫2 دیدگاه ها

    1. سلام مراحلی که در مقاله گفته شد را انجام دهید و درصورتی که گوشی روشن نمی شود و یا مشکل صدا و… دارد به تعمیرگاه های مجاز شیائومی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس تعمیرات