روشن نشدن گوشی شیائومی+ راه حل

مقدمه

اگر گوشی شیائومی شما به هر دلیلی روشن نمیشود و با اتصال به شارژ هیچ گونه علائم خاصی نشان نمی‌دهد این مقاله که توسط کارشناسان نمایندگی شیائومی اصفهان تدوین شده است به شما کمک می کند تا علت و راه حل روشن نشدن گوشی شیائومی خود را بیابید.

علت روشن نشدن گوشی شیائومی چیست؟

 

۱-باتری خوابیده و یا خراب است

 

یکی از دلایل اصلی روشن نشدن گوشی شیائومی و هر مدل گوشی دیگر خرابی باتری است،در اکثر موارد باتری به دلایل مختلف از جمله نوسان برق یا خرابی شارژر در اصطلاح تعمیر کاران به خواب می‌رود که در ادامه مقاله راه حل قابل دسترس برای کاربران را شرح میدهیم.

روشن نشدن گوشی شیائومی

۲-قطع شدن اتصالات گوشی شیائومی

 

روشن نشدن گوشی شیائومی در برخی موارد ممکن است از قطع شدن اتصالات بر اثر ضربه اتفاق بیافتد،اگر گوشی شیائومی شما از پشت ضربه خورده باشد به احتمال زیاد یکی از اتصالات باتری یا السیدی از جای خود بیرون آمده است و موجب خاموش شدن گوشی شیائومی شما شده است.

روشن نشدن شیائومی
نمونه از اتصالات داخلی گوشی شیائومی (فلت)

۳-مشکلات نرم افزاری گوشی شیائومی

 

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن گوشی شیائومی ناشی از نصب برنامه های مخرب یا ویروسی می‌باشد که اگر مشکل خاموشی گوشی شیائومی شما نرم افزاری باشد کار شما بسیار آسانتر است چرا که هزینه تعمیر آن کمتر است و به احتمال زیاد شما میتوانید با آموزشی که در ادامه مقاله به شما میدهیم بتوانید مشکل خود را حل کنید.

علت روشن نشدن گوشی شیائومی

۴-خرابی سخت افزاری و برد گوشی

 

آخرین دلیلی که ممکن است باعث روشن نشدن گوشی شیائومی شما شده باشد خراب شدن یکی از قطعات سخت‌افزاری گوشی شماست که باید توسط تعمیرکار عیب یابی و بررسی شود در صورت خرابی سخت افزاری ابتدا باید به دنبال علت آن باشیم که در این زمینه مشتری میتوانید با راهنمایی به تعمیرکار به آن کمک کند، مثلاً اگر گوشی ضربه خورده باشد و یا دچار رطوبت و آب خوردگی  باشد،باید به صورت صادقانه به تعمیرکار اعلام کند،در مجموعه نمایندگی تعمیرات گوشی شیائومی عیب یابی به صورت رایگان و اعلام هزینه قبل از تعمیر به مشتری انجام میشود.

روشن نشدن شیائومی

راه حل های روشن نشدن گوشی شیائومی

 

۱- راه حل خرابی باتری گوشی

 

در مرحله اول احتمال خرابی باتری گوشی را دادیم که که در اینجا راه حل روشن نشدن گوشی شیائومی به علت خرابی باتری را بیان میکنیم،خب زمانی که گوشی شما شارژ نمیشود و احتمال میدهید که باتری دچار مشکل شده است ابتدا باید با یک شارژر دیگر گوشی خود را شارژ کنید، احتمال دارد شارژ نشدن باتری و روشن نشدن گوشی به خاطر خرابی شارژر شما باشد پس در اولین مرحله یک شارژر سالم را امتحان کنید در صورت روشن نشدن احتمالا باتری گوشی شما خوابیده است و یا خراب شده است که تنها راه حل باقی مانده برای روشن نشدن گوشی شیائومی مراجعه به تعمیرکار موبایل هست.

روشن نشدن شیائومی

۲-راه حل قطع شدن اتصالات گوشی شیائومی

 

قطعی اتصالات گوشی یکی دیگر از علت های خاموشی محسوب میشود البته این مربوط به زمانی است که گوشی شما دچار ضربه شده باشد وقتی گوشی شما دچار ضربه به پشت میشود احتمال جدا شدن اتصالات و فلت های باتری و السیدی وجود دارد اگر این مورد برای شما پیش بیاید باید بخاطر روشن نشدن گوشی شیائومی خود به تعمیر کار مراجعه کنید زیرا این مورد به خاطر چسبی بودن درب پشت گوشی قابل تعمیر به دست کاربر نیست و باید گوشی توسط تعمیرکار باز شود و مورد بررسی قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: علت خاموش شدن گوشی پوکو x3

راه حل روشن نشدن شیائومی چیست

۳- حل مشکلات مشکلات نرم افزاری

 

مشکلات نرم افزاری یکی از علت های شایع روشن نشدن گوشی شیائومی محسوب میشود این مشکلات در برخی موارد قابل حل به دست کاربر هست و نیازی به مراجعه به تعمیر کار نیست،خب برای رفع مشکل کافی است دکمه خاموش و روشن را همزمان با دکمه کم صدا به مدت ۱۰ الی۱۵ ثانیه نگه دارید به این عمل فورس ریست می‌گوید که باعث می‌شود گوشی شما به صورت خودکار یک مرتبه خاموش و روشن شود این راه حل برای روشن نشدن گوشی شیائومی در اکثر موارد جوابگو هست ولی اگر با این کار مشکل شما حل نشد لازم است به یک تعمیرکار مراجعه کنید.

روشن نشدن شیائومی

۴- راه حل خرابی سخت افزاری و برد در گوشی شیائومی

 

معمولاً خرابی سخت افزاری به خاطر وارد شدن ضربه اتفاق می‌افتد ولی ممکن است برخی موارد قطعات برد بدون ضربه هم باعث خرابی شوند در هرصورت اگر مشکل با تعمیر نرم افزاری حل نشود باید به سراغ سخت افزار گوشی برویم سخت‌افزار گوشی یک کار تخصصی است و نیاز به تجربه در زمینه تعمیرات موبایل دارد مخصوصا در مورد روشن نشدن گوشی شیائومی که باید حتما برد گوشی مورد بررسی قرار گیرد،پس بهترین انتخاب مراجعه به تعمیرکار موبایل هست.

در مجموعه نمایندگی تعمیرات گوشی شیائومی تعمیرکاران ما با بررسی دقیق مشکل به صورت رایگان و اعلام هزینه قبل از تعمیر به مشتری نسبت به حل مشکل شما اقدام میکنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایندگی شیائومی