روشن نشدن گوشی شیائومی+ راه حل

مقدمه

اگر گوشی شیائومی شما به هر دلیلی روشن نمیشود و با اتصال به شارژ هیچ گونه علائم خاصی نشان نمی‌دهد این مقاله که توسط کارشناسان نمایندگی شیائومی اصفهان تدوین شده است به شما کمک می کند تا علت و راه حل روشن نشدن گوشی شیائومی خود را بیابید.

علت روشن نشدن گوشی شیائومی چیست؟

در ادامه مطلب علت های روشن نشدن موبایل شیائومی به ترتیب اهمیت برای شما عزیزان ذکر شده است و سپس بصورت کامل راه حل هر مشکل را برای شما شرح می دهیم.

  • باتری خوابیده و یا خراب شده است
  • قطع شدن اتصالات گوشی شیائومی
  • مشکلات نرم افزاری گوشی شیائومی
  • خراب شدن سخت افزار یا برد گوشی
  • خراب شدن تاچ ال سی دی گوشی شیائومی

 

1-باتری خوابیده و یا خراب شده است

 

یکی از دلایل اصلی روشن نشدن گوشی شیائومی و هر مدل گوشی دیگر خرابی باتری است،در اکثر موارد باتری به دلایل مختلف از جمله نوسان برق یا خرابی شارژر در اصطلاح تعمیرکاران به خواب می‌رود و حتی ممکن است باتری گوشی شما باد کرده باشد که با بررسی درب پشت گوشی می توانید متوجه این موضوع شوید برای تشخیض این مشکل کافیست که گارد محافظ گوشی خود را بردارید و اگر متوجه تورم درب پشت گوشی شدید باید به خراب شدن باتری و باد کردن باتری گوشی شیائومی پی ببرید که در ادامه مقاله راه حل قابل دسترس برای کاربران را شرح می دهیم.

روشن نشدن گوشی شیائومی

2-قطع شدن اتصالات گوشی شیائومی

 

روشن نشدن گوشی شیائومی در برخی موارد ممکن است از قطع شدن اتصالات بر اثر ضربه اتفاق بیافتد،اگر گوشی شیائومی شما از پشت ضربه خورده باشد به احتمال زیاد یکی از اتصالات باتری یا ال سی دی از جای خود بیرون آمده است و موجب خاموش شدن گوشی شیائومی شما شده است و اگر با فشار کم به درب پشت، گوشی شما روشن می شود یا اینکه شارژ شدن آن قطع و وصل می شود باید به شل شدن یا درآمدن کامل اتصالات آن شک کنید این مورد در مدل های پوکو x3پرو و شیائومی نوت12 به وفور مشاهده شده است و با هزینه بسیار کم و با یک باز و بست ساده گوشی قابل تعمیر است.

بیشتر بخوانید: علت خاموش شدن گوشی پوکو x3

روشن نشدن شیائومی
نمونه از اتصالات داخلی گوشی شیائومی (فلت)

3-مشکلات نرم افزاری گوشی شیائومی

 

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن گوشی شیائومی ناشی از نصب برنامه های مخرب یا ویروسی می‌باشد و همچنین پر کردن بیش از حد حافظه گوشی در اکثر مواقع باعث بروز مشکلات نرم افزاری مثل خاموش شدن یا روی لوگو ماندن گوشی می شود. اگر مشکل خاموشی گوشی شیائومی شما نرم افزاری باشد کار شما بسیار آسان تر است چرا که هزینه تعمیر آن کمتر است و به احتمال زیاد شما می توانید با آموزشی که در ادامه مقاله به شما می دهیم مشکل خود را حل کنید.

علت روشن نشدن گوشی شیائومی

4-خرابی سخت افزاری و برد گوشی

 

چهارمین دلیلی که ممکن است باعث روشن نشدن گوشی شیائومی شما شده باشد خراب شدن یکی از قطعات سخت‌افزاری گوشی شماست که باید توسط تعمیرکار عیب یابی و بررسی شود در صورت خرابی سخت افزاری ، ابتدا باید به دنبال علت آن باشیم که در این زمینه مشتری می توانید با راهنمایی به تعمیرکار به آن کمک کند، مثلاً اگر گوشی ضربه خورده باشد و یا دچار رطوبت و آب خوردگی  باشد،باید به صورت صادقانه به تعمیرکار اعلام کنید،در مجموعه نمایندگی تعمیرات گوشی شیائومی عیب یابی به صورت رایگان و اعلام هزینه قبل از تعمیر به مشتری انجام می شود.

روشن نشدن شیائومی

5-خراب شدن تاچ ال سی دی گوشی شیائومی

در برخی موارد ممکن است در اثر ضربه یا رطوبت و آب خوردگی ال سی دی گوشی شما دچار مشکل شود و تصویر آن سیاه شود و شما به اشتباه تصور کنید که گوشی خاموش شده است . برای تشخیص فقط کافیست که یک سیم کارت داخل گوشی خود بگذارید و از شارژ داشتن گوشی خود مطمئن شوید و با یک گوشی دیگر با سیم کارت مورد نظر تماس بگیرید اگر صدای بوق شنیدید یا صدای زنگ گوشی شنیده شد باید به این موضوع پی ببرید که گوشی شیائومی شما روشن است و فقط تاچ ال سی دی شما خراب شده است.

بیشتر بخوانید: تعویض تاچ ال سی دی گوشی شیائومی

 

راه حل های روشن نشدن گوشی شیائومی چیست؟

 

۱- راه حل خرابی باتری گوشی

 

در مرحله اول احتمال خرابی باتری گوشی را دادیم که که در اینجا راه حل روشن نشدن گوشی شیائومی به علت خرابی باتری را بیان میکنیم،خب زمانی که گوشی شما شارژ نمیشود و احتمال میدهید که باتری دچار مشکل شده است ابتدا باید با یک شارژر دیگر گوشی خود را شارژ کنید، احتمال دارد شارژ نشدن باتری و روشن نشدن گوشی به خاطر خرابی شارژر شما باشد پس در اولین مرحله یک شارژر سالم را امتحان کنید در صورت روشن نشدن احتمالا باتری گوشی شما خوابیده است و یا خراب شده است که تنها راه حل باقی مانده برای روشن نشدن گوشی شیائومی مراجعه به تعمیرکار موبایل هست.

روشن نشدن شیائومی

۲-راه حل قطع شدن اتصالات گوشی شیائومی

 

قطعی اتصالات گوشی یکی دیگر از علت های خاموشی محسوب می شود البته این مربوط به زمانی است که گوشی شما دچار ضربه شده باشد وقتی گوشی شما دچار ضربه به پشت می شود احتمال جدا شدن اتصالات و فلت های باتری و ال سی دی وجود دارد اگر این مورد برای شما پیش بیاید باید بخاطر روشن نشدن گوشی شیائومی خود به تعمیرکار مراجعه کنید زیرا این مورد به خاطر چسبی بودن درب پشت گوشی قابل تعمیر به دست کاربر نیست و باید گوشی توسط تعمیرکار باز شود و مورد بررسی قرار گیرد.

 

راه حل روشن نشدن شیائومی چیست

۳- حل مشکلات مشکلات نرم افزاری

 

مشکلات نرم افزاری یکی از علت های شایع روشن نشدن گوشی شیائومی محسوب می شود این مشکلات در برخی موارد قابل حل به دست کاربر هست و نیازی به مراجعه به تعمیر کار نیست،خب برای رفع مشکل کافی است دکمه خاموش و روشن را همزمان با دکمه کم صدا به مدت ۱۰ الی۱۵ ثانیه نگه دارید به این عمل فورس ریست می‌گوید که باعث می‌شود گوشی شما به صورت خودکار یک مرتبه خاموش و روشن شود و هیچ اطلاعاتی از گوشی شما پاک نمی شود. این راه حل برای روشن نشدن گوشی شیائومی در اکثر موارد جوابگو هست ولی اگر با این کار مشکل شما حل نشد لازم است به یک تعمیرکار مراجعه کنید.

روشن نشدن شیائومی

۴- راه حل خرابی سخت افزاری و برد در گوشی شیائومی

 

معمولاً خرابی سخت افزاری به خاطر وارد شدن ضربه اتفاق می‌افتد ولی ممکن است برخی موارد قطعات برد بدون ضربه هم باعث خرابی شوند در هرصورت اگر مشکل با تعمیر نرم افزاری حل نشود باید به سراغ سخت افزار گوشی برویم سخت‌افزار گوشی یک کار تخصصی است و نیاز به تجربه در زمینه تعمیرات موبایل دارد مخصوصا در مورد روشن نشدن گوشی شیائومی که باید حتما برد گوشی مورد بررسی قرار گیرد،پس بهترین انتخاب مراجعه به تعمیرکار موبایل هست.

در مجموعه نمایندگی تعمیرات گوشی شیائومی تعمیرکاران ما با بررسی دقیق مشکل به صورت رایگان و اعلام هزینه قبل از تعمیر به مشتری نسبت به حل مشکل شما اقدام می کنند.

سوالات متداول روشن نشدن گوشی شیائومی

 

1-در صورت مراجعه به تعمیرگاه اطلاعات گوشی پس از تعمیر پاک می شود؟

مشکل روشن نشدن گوشی شیائومی اگر از هارد گوشی نباشد هیچ اطلاعاتی از گوشی شما پاک نمی شود و تنها در صورتی که هارد گوشی سوخته باشد اطلاعات دیگر قابل دسترس نیست و باید بدانید که خوشبختانه در اکثر موارد در برند شیائومی هارد گوشی دچار مشکل نمی شود و علت های روشن نشدن از سایر قطعات گوشی است. البته باید بدانید که انتخاب تعمیرکار بسیار مهم است چرا که دستکاری و آزمون و خطا بر روی گوشی ممکن است باعث روشن نشدن دائمی گوشی شود.

2-هزینه تعمیر گوشی شیائومی با مشکل روشن نشدن چقدر است؟

هزینه تعمیر بسته به عیب گوشی شما و مدل آن متغیر است. در گوشی های میانرده شیائومی هزینه تعمیر در صورتی که نرم افزاری باشد در حدود 100تا300 هزار تومان و اگر مشکل گوشی شما سخت افزاری باشد در حدود 300تا1800 هزار تومان متغیر است. در هر صورت در مجموعه سرویس شیائومی قبل از تعمیر به شما اعلام هزینه دقیق می شود.

3-علت روشن نشدن گوشی پوکو x3پرو چیست؟

گوشی شیائومی پوکو x3 و x3 پرو دچار خرابی cpu می شوند و با تعویض cpu مشکل روشن نشدن بدون حذف اطلاعات گوشی قابل تعمیر و رفع شدن است برای اطلاعات بیشتر در مورد مشکلات گوشی پوکو x3  میتوانید مقاله خاموش شدن پوکو x3 پرو را مطالعه کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس تعمیرات