علت تغییر رنگ صفحه گوشی شیائومی چیست؟

اگر صفحه گوشی شیائومی یا همان ال سی دی گوشی دچار تغییر رنگ شده است،در این مقاله که توسط نمایندگی تعمیرات شیائومی نگارش شده است قصد داریم علت و راه حل آن را بصورت کامل بررسی کنیم. تغییر رنگ صفحه گوشی شیائومی معمولا بر اثر مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری رخ می دهد،که در ادامه تمامی این علت هارا بصورت کامل بیان می کنیم.

علت تغییر رنگ صفحه گوشی شیائومی چیست؟

علت تغییر رنگ ال سی دی و صفحه شیائومی:

  • ضربه خوردن یا ایجاد فشار بر روی ال سی دی
  • خراب شدن پردازنده یا همان سی پی یو گوشی
  • آبخوردگی و رسیدن رطوبت به گوشی
  • فعال شدن حالت نگاتیوی بر روی تنظیمات
  • خراب شدن بک لایت ال سی دی گوشی شیائومی
  • وجود باگ نرم افزاری و یا ویروسی شدن گوشی

معمولا تغییر رنگ صفحه گوشی شیائومی ممکن است به رنگ های سفید،قرمز،بنفش یا حالت رنگین کمان تغییر کند که هرکدام از این موارد می تواند در تشخیص و پیدا کردن علت به ما کمک کند.

علت سفید شدن صفحه گوشی شیائومی

علت سفید شدن صفحه گوشی شیائومی

در حالت سفید شدن ال سی دی و تصویر گوشی شیائومی،اگر گوشی شما بدون ضربه دچار این مشکل شده است،ممکن است سی پی یو گوشی شما دچار مشکل شده باشد. سی پی یو یا همان پردازنده گوشی نقش مغز را در گوشی شما دارد و هرگونه اختلال در عملکرد آن باعث مشکلات مختلف در گوشی می شود. اما اگر گوشی شما از سمت ال سی دی دچار ضربه شده است و به رنگ سفید تغییر پیدا کرده است،احتمال زیاد مشکل از تاچ ال سی دی گوشی است و می بایست صفحه نمایش گوشی شما تعویض شود.

علت ایجاد لکه های ابری بر روی صفحه گوشی شیائومی

در صورتی که صفحه گوشی شیائومی شما دچار لکه های ابری و سفید شده است،مشکل از بک لایت ال سی دی گوشی شماست. در این حالت وقتی که وارد قسمت های سفید گوشی مثل صفحه تماس می شود،حالت ابری را مشاهده می کنید و در سایر حالت ها این مشکل وجود ندارد. خوشبختانه این خرابی هزینه تعمیر بالایی ندارد و با هزینه بسیار مناسب قابل تعمیر است. هزینه تقریبی تعویض بک لایت ال سی دی گوشی شیائومی در سال 1403 در حدود 300 تا 800 هزار تومان می شود.

علت تغییر رنگ صفحه شیائومی به رنگ های قرمز،بنفش یا رنگین کمانی

علت تغییر رنگ صفحه شیائومی به رنگ های قرمز،بنفش یا رنگین کمانی

معمولا این حالت فقط در صورت خرابی ال سی دی گوشی  رخ می دهد و در اکثر موارد ناشی از ضربه خوردن گوشی است. متاسفانه در صورت تغییر رنگ صفحه گوشی شیائومی به رنگ قرمز،بنفش یا رنگین کمانی تنها چاره تعویض تاچ ال سی دی گوشی شیائومی است.

راه حل های تغییر رنگ صفحه گوشی شیائومی چیست؟

معمولا کاربران به راحتی می توانند علت تغییر رنگ صفحه گوشی شیائومی را پیدا کنند. بصورت خلاصه اگر بخواهیم راه حل این مشکل را برای شما شرح دهیم،می توان به این صورت تقسیم بندی کرد.

  1. در صورتی که گوشی شیائومی شما بدون هیچ علت خاصی مثل ضربه یا رطوبت یا آبخوردگی دچار تغییر رنگ شده است،مشکل از cpu گوشی است و می بایست cpu گوشی به اصلاح تعمیرکاران ریبال شود که هزینه تقریبی در سال 1403 بین 800 تا 1500 هزار تومان می باشد.
  2. در صورتی که صفحه گوشی شما در اثر ضربه دچار تغییر رنگ شده است تنها راه حل تعویض تاچ ال سی دی گوشی است و هیچ راه حلی بجز تعویض قطعه وجود ندارد.
  3. در صورتی که تغییر رنگ فقط در حالت نور سفید گوشی ایجاد شده است و لکه های ابری بر روی گوشی ظاهر شده است،مشکل گوشی شیائومی شما با تعویض بک لایت حل می شود و نیاز به تعویض کامل صفحه نمایش گوشی نیست.
  4. یک حالت هم وجود دارد که در برخی موارد در صورتی که شکستی بر روی صفحه نمایش ایجاد نشده باشد،ممکن است جواب دهد. در این حالت فلت یا همان کابل ال سی دی تعویض می شود و هزینه تعمیر کاهش می یابد.

تعمیر مشکل تغییر رنگ صفحه شیائومی در‌ نمایندگی مرکزی

تعمیر مشکل تغییر رنگ صفحه شیائومی در‌ نمایندگی سرویس شیائومی

اگر شما هم دچار مشکل تغییر رنگ در صفحه گوشی خود شده اید. می توانید با مراجعه حضوری یا ارسال پستی به نمایندگی سرویس شیائومی با خیال راحت گوشی خود را با قطعات اصلی و هزینه مناسب تعمیر کنید. برای این منظور فقط کافیست از طریق دکمه زیر با کارشناسان ما‌ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس تعمیرات