علت تخلیه سریع شارژ گوشی شیائومی

آیا فکر می کنید که عمر باتری گوشی هوشمند شیائومی شما اخیراً به نوعی کاهش یافته است؟ در ادامه مقاله، به شما خواهیم گفت که چه چیزی را بررسی کنید و چگونه اقدام کنید تا باتری شیائومی شما عمر بیش تری داشته باشد.

در ترکیب شیمیایی باتری های لیتیوم یونی، تخریب آهسته و در طول زمان اتفاق می افتد. این یک اتفاق معمول است با این حال، عمر باتری گوشی شما بستگی به نحوه استفاده شما از گوشی هوشمند دارد.

علت تخلیه سریع شارژ گوشی شیائومی

نحوه رفع مشکل تخلیه سریع باتری در گوشی های هوشمند شیائومی

اگر باتری ضعیف شیائومی شما را اذیت می کند، ابتدا باید وضعیت را بررسی کنید. خوب، نگران نباشید، لازم نیست گوشی خود را جدا کنید یا به مرکز خدمات ببرید.  مدل های جدیدتر شیائومی دارای شاخص سلامت باتری MIUI هستند.  یعنی نرم افزاری که به طور خودکار وضعیت باتری را ارزیابی می کند و اطلاعات دقیقی در مورد میزان تخریب به شما می دهد.

1. اجرای بازی های سطح بالا در دستگاه های نمایشگر بزرگتر دلیل اصلی تخلیه سریع عمر باتری است. بنابراین سعی کنید بازی هایی با گرافیک پایین انجام دهید که باعث کاهش سرعت CPU و در نتیجه افزایش عملکرد باتری می شود.

2. مطمئن شوید که گزینه «Scanning Always Available» در دستگاه شما غیرفعال است. این گزینه در تنظیمات WiFi است که توسط نقشه های گوگل برای ردیابی مکان استفاده می شود. برای افزایش عمر باتری، باید این گزینه را در زمان مورد نیاز فعال کنید.

3. گزینه های مختلف اتصال مانند WiFi، 3G و GPS، حتی اگر گوشی در حال استفاده نیست، مقدار زیادی از باتری شما را می خورد. خاموش کردن همه این اتصالات مطمئناً به شما کمک می کند تا مشکل تخلیه سریع باتری را در گوشی هوشمند شیائومی خود برطرف کنید.

4. دستگاه باید بر روی آخرین نرم افزار اجرا شود. می توانید به صورت دستی از مسیر Settings > About Phone بررسی کنید.

5. امروزه اکثر تلفن های MIUI با حالت صرفه جویی در باتری عرضه می شوند. با این کار می توانید گوشی خود را برای صرفه جویی در مصرف باتری بهینه کنید. برای فعال کردن حالت، فقط به تنظیمات > باتری بروید. 

6. در نهایت، حفظ سطح روشنایی پایین مطمئناً عملکرد باتری دستگاه را افزایش می دهد. نگه داشتن سطوح مختلف روشنایی در مکان های مختلف مطمئناً نکته خوبی برای صرفه جویی در باتری شما خواهد بود.

Redmi Note 10 اولین موردی بود که به نشانگر وضعیت باتری داخلی مجهز شد. شیائومی در حال حاضر در حال آزمایش این ویژگی درمدل های Mi 11 و Redmi است.

چگونه متوجه می شوید که گوشی هوشمند شما به آن مجهز است؟ به سادگی – تنظیمات را بازکنید، روی “صرفه جویی در انرژی و باتری” کلیک کنید و گزینه “باتری” را باز کنید

نشانگر چه چیزی را به شما نشان می دهد؟


در صفحه نشانگر، ارزیابی سلامت باتری را مشاهده خواهید کرد که سیستم آن را بر اساس بسیاری از پارامترهای ورودی مثل نرخ تخریب، ظرفیت فعلی یا دما محاسبه می کند.  این به شما اطلاعات واضحی در مورد اینکه آیا باتری شیائومی هنوز قابل استفاده است یا این که بهتر است آن را با یک باتری جدید جایگزین کنید، به شما می دهد.

این نشانگر همچنین شامل یک اعلان خودکار است که در صورت کاهش سلامت باتری به زیر یک مقدار بحرانی نمایش داده می شود. در این صورت می دانید که باتری باید تعویض شود.

یک راه جایگزین برای بررسی سلامت باتری

اگر یک مدل گوشی هوشمند قدیمی شیائومی دارید یا نمی دانید چگونه نشانگر میزان باتری را در تنظیمات پیدا کنید، می توانید از این روش جهانی استفاده کنید.  برنامه تلفن را طوری باز کنید که انگار با کسی تماس می گیرید. کد زیر را وارد کنید: *#*#6485 #*#*.

صفحه ای با کدها و مقادیر مختلف مشاهده خواهید کرد. به ویژه به موارد زیر توجه کنید:

  • MB_06 – در کنار این کد متوجه می شوید که باتری دقیقا در چه وضعیتی است، در صورت مشاهده متن “خوب” باتری سالم است و نیازی به تعویض ندارد.
  •  
  • MF_02 – در مورد تعداد چرخه های شارژ از اولین استفاده صحبت می کند. این اطلاعات ممکن است شما را آزار ندهد، اما بسیار جالب است.
  •  
  • MF_05 – ظرفیت فعلی باتری
  •  
  • MF_06 – ظرفیت یک باتری کاملاً جدید

بنابراین مقادیر کنار کدهای MF_05 و MF_06 گویای خرابی باتری هستند. بر اساس آنها دقیقاً می توانید میزان تخریب باتری را مشاهده کنید. برای به دست آوردن تصویر واضح تر، توصیه می کنیم محاسبه زیر را انجام دهید – MF_05 را بر MF_06 تقسیم کنید و نتیجه را در 100 ضرب کنید.  اگر کمتر از 80 درصد دریافت کردید، توصیه می شود باتری را با یک باتری جدید تعویض کنید.

چرا باتری شیائومی اینقدر سریع تخلیه می شود؟ 

نه تنها ظرفیت کمتر، بلکه بار زیاد روی پردازنده تلفن هوشمند نیز می تواند باعث تخلیه سریع شود.  برای افزایش عمر باتری، اتصال اینترنت یا خدمات موقعیت مکانی خود را هنگامی که از آنها استفاده نمی کنید خاموش کنید.

اگرمیخواهید بدانید چه چیزی بیشترین شارژ را مصرف می کند، باید بگویم برنامه ها هستند.  و نه تنها زمانی که از آنها استفاده می کنید، بلکه زمانی که در پس زمینه اجرا می شوند نیز در حال مصرف شارژ باتری هستند. پس همیشه برنامه هایی را که از آنها استفاده نمی کنید از برگه های باز حذف کنید.

تخلیه شارژ سریع شیائومی

یک نکته کاربردی – برای اینکه باتری گوشی هوشمند شما طولانی ترین عمر ممکن را داشته باشد، سطح شارژآن باید دائماً بین 40 تا 80 درصد در نوسان باشد. بنابراین، آن را به طور کامل شارژ نکنید و اجازه ندهید تا زیر40درصد تخلیه شود

تعویض باتری شیائومی

اگر باتری گوشی هوشمند شیائومی شما نیاز به تعویض دارد، کافیست با ما تماس بگیرید. در صورت تمایل خود به تعویض، خوشحال می شویم که بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم . همچنین می‌توانید از دستورالعمل‌های تعمیر ما استفاده کنید، که به لطف آن دقیقاً می‌دانید که چگونه بعد ازتعویض از باتری خود نگهداری کنید و مراقب کدام خطاها باشید

‫2 دیدگاه ها

  1. من گوشیم از فست شارژ در اومده بنظرتون بخاطر بآتریشه یا جای دیگش خراب شده ؟
    آخه یه بار افتاد زمین دیگ از فست دراومد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس تعمیرات